Neler yeni

TYT 2021 - KAÇ GÜN KALDI?

TYT Tarihi: 26 Haziran 2021 Aşağıdaki sayaç, ÖSYM'nin resmi açıklamasına göre TYT 2021 sınavına ne kadar kaldığını göstermektedir. Hangi Gün: Cumartesi Saat: 10:15 Sınav Süresi: 135 dk Başvurular: 4 Şubat-2 Mart 2021 Geç Başvuru Günü: 17-18 Mart 2021

Okullar ayın kaçında, ne zaman 5 gün açılacak? 2021 - 2022 yeni eğitim yılı ne zaman başlıyor?

admin

Administrator
Yönetici

Okullar ne zaman açılacak sorusu son günlerin merakla yanıt arayan başlığı oldu. Kademeli normalleşmede MEB, yüz yüze eğitimi belirli şartlar altında başlatmıştı. Ziya Selçuk ise yeni eğitim yılı hakkında son dakika açıklamalarda bulundu. Peki, yeni eğitim yılı hangi tarihte, ne zaman başlıyor?

2021 - 2022 eğitim ve öğretim yılı ne zaman başlayacak, okullar kapanacak mı gibi sorular gündemde. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında merak edilenleri yanıtladı. Belirli sınıflar da haftada 2 gün olan dersler ile ilgili konuşan Selçuk, okulların 5 gün açılması konusunda da dikkat çeken detayı paylaştı. İşte, okulların tam açılacağı tarih...

2021 - 2022 YENİ EĞİTİM DÖNEMİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı canlı yayında öğrenci ve velilerin gündeminde olan birçok soruya açıklık getirdi. Yeni eğitim dönemine ilişkin de sevindiren haberi verdi. Bakan Selçuk; ''Aşı ile beraber önümüzdeki aylarda bir rahatlama geldiğinde okulumuzu gerekirse 1 Eylül'de 5 gün açacağız. Koşulların ne getireceğini bilemediğimiz için hesabımızı yaza göre de kışa göre de yapıyoruz. Eylül'ün ilk haftası açmak istiyoruz. Buna göre hazırlığımız var. Koşullar başka şekilde gelişirse ona da hazırlığımız var.

1. dönemde alınan notları var. Velimize, öğrencimize diyoruz ki 'İsterseniz 1. dönem notunuz tabii ki geçerli olabilir' Ama yeniden sınava girip notunu yükseltmek isteyen öğrenciye de 'tamam' diyoruz. 'Ben matematikte notumu yükseltmek istiyorum' derse sorumluluk sınavına girip yükseltebilir. Hiç girmezse 1. dönem notu geçerli olur.'' ifadelerine yer verdi.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?
MEB'den gelen açıklamaya göre, okullar 2 Temmuz 2021 tarihinde kapanacak ve yaz tatili başlayacak.