Neler yeni

TYT 2021 - KAÇ GÜN KALDI?

TYT Tarihi: 26 Haziran 2021 Aşağıdaki sayaç, ÖSYM'nin resmi açıklamasına göre TYT 2021 sınavına ne kadar kaldığını göstermektedir. Hangi Gün: Cumartesi Saat: 10:15 Sınav Süresi: 135 dk Başvurular: 4 Şubat-2 Mart 2021 Geç Başvuru Günü: 17-18 Mart 2021

2 Yıllık Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü Hakkında

admin

Administrator
Yönetici
Gelişen Bilişim teknolojileri, "bilgi güvenliği" olgusunu da beraberinde önce ihtiyaç, sonra zorunluluk haline getirmiştir. Bu amaçla Bilgi Güvenliği Teknolojisi bölümü açılmıştır.


2 Yıllık Bilgi Güvenliği Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?


Bilişim alanında her gün artan bilgi güvenliği ihtiyacına hem teorik hem de pratik becerileriyle sektörde konusunda uzmanlaşan yazılımcılar ve teknik destek elemanı olarak çalışabilecek teknikerler yetiştirmektedir. Ayrıca, toplumun hızla gelişen bilgisayar teknolojilerine uyum sağlayabilmesi, gerek duyulan bilgi toplama ve toplanan bu bilgileri işleme ile ilgili konulardaki problemler karşısında da hızlı ve doğru çözüm üretebilen nitelikli elemanlar yetiştirmeyi amaç edinmiştir.2 Yıllık Bilgi Güvenliği Teknolojisi İş Olanakları

Bu programdan mezun olan öğrencilerimiz, internet ve elektronik posta hizmeti veren tüm kuruluşlar, çok kullanıcılı bilgisayar sistemi olan tüm kuruluşlar, bilgisayar ağı olan tüm kuruluşlar, elektronik ticaret yapan tüm kuruluşlar, uzaktan eğitim yapan tüm kuruluşlar vb. yerlerde kolaylıkla çalışma imkanı bulacaklardır.


İki Yıllık Bilgi Güvenliği Teknolojisi Dersleri

Türk Dili, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı dil ve bilgisayar derlerinin yanı sıra meslekle ilgili dersler okutulmaktadır.2 Yıllık Bilgi Güvenliği Teknolojisi Maaşları Ne Kadar?

Bilgi Güvenliği Teknolojisi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Bilgi Güvenliği Teknolojisi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Bilgi Güvenliği Teknolojisi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.
 
Üst